O školce

Jsme dvoutřídní mateřská školka v srdci třebaňské přírody. Přestože prioritou jsou pro nás děti, nezapomínáme ani na rodiče. Snažíme se jim co nejvíc zjednodušit všechno, co souvisí s docházkou a spolupracujeme s nimi na tom, aby nám, jim i dětem bylo společně co nejlíp.

Naše vize

O vizích a filozofiích se dobře mluví, ale málokdy se je daří aktivně realizovat v každodenním fungování.

Proto jsme na to šli od lesa a zaměřili se čtyři slovesa, u kterých můžeme snadno pravidelně kontrolovat, jestli jejich význam naplňujeme a případně rychle jednat, pokud by nám, rodičům nebo dětem připadalo, že se od nich začínáme vzdalovat.

Rozvíjet

Připravit se na školu je jedna věc. U nás ale považujeme za důležité přichystat děti i na život jako takový, ať už jejich další vzdělávání bude vypadat jakkoliv. Proto se u nich snažíme rozvíjet všechny oblasti, které z nich budou dělat ohleduplnější, šikovnější a po všech stránkách lepší členy naší společnosti. Proto budujeme jedenáct center aktivit v každé třídě, o kterých se toho víc dozvíte tady.

Motivovat

Rychlé a velké pokroky jsou důvodem k oslavě, ale ne když jich děti dosahují pod tlakem a takříkajíc na sílu. Mnohem víc nás těší, když sami projeví zájem a vůli se učit něčemu novému. Proto se je snažíme denně motivovat k činnostem, a poznávání světa kolem sebe. Ze zdánlivých drobností pak můžou vyklíčit ty největší úspěchy a radosti.

Podporovat

Děti se u nás můžou na sto procent spolehnout na tým učitelů, kteří jim za všech okolností kryjí záda. Žádný z našich pedagogů ale nad dětmi nestojí, aby řídil každý jejich krůček. Naopak – naším cílem je děti podporovat nejen v soběstačnosti, aby si mohli říct o pomoc jen tehdy, kdy ji skutečně potřebují a zkusili si tak objevovat svět na vlastní pěst, ale také ve fantazii a kreativitě.

Spolupracovat

Kvalitně a plodně spolupracovat je umění. Abychom ho mohli našim dětem předat, nevystačíme si s teorií a potřebujeme jim jít příkladem. Proto vítáme a snažíme se o spolupráci s rodiči, aby děti mohli odkoukat, jak je možné spolu vycházet a třeba u toho i vytvořit něco, co přináší radost lidem široko daleko. Stejně tak vedeme děti ke vzájemné spolupráci mezi sebou během činností.

Naše třídy

Máme u nás dvě třídy, Myšky a Koťátka. V každé třídě je asi 25 dětí mezi
3 a 7 lety. Obě třídy nyní přeměňujeme tak, aby mohly fungovat podle programu Začít spolu.

Volné pozice

Rádi byste pracovali v menším kolektivu dvoutřídní mateřské školy obklopené krásnou přírodou? Omrkněte, jaké pozice nabízíme a i kdyby vám zrovna žádná neseděla, neváhejte se s námi spojit a třeba něco vymyslíme!

Učitelka nebo učitel

Zapojte se do našeho týmu pedagogů a pomáhejte dětem poznávat svět kolem sebe.

Nenašli jste vhodnou pozici?

Fungující spolupráci se rozhodně nebráníme, takže pokud máte nápad na způsob, kterým byste se k nám mohli přidat, určitě nám napište na ms.reditelka@hlasnatreban.cz. Přiložte svůj strukturovaný životopis a my se vám do jednoho pracovního týdne ozveme.

Jak to u nás vypadá

Dokumenty ke vzdělávání
  • Školní vzdělávací program "Objevujeme, bádáme, odpovědi hledáme."

• Školní řád platný od 1.9. 2023

• Úplaty za vzdělávání ve školním roce 2023/2024

• Informace podle zákona č. 106/1999 Sb.

Návrhy rozpočtů
  • Návrh rozpočtu 2023