O školce

Jsme dvoutřídní mateřská školka v srdci třebaňské přírody. Přestože prioritou jsou pro nás děti, nezapomínáme ani na rodiče. Snažíme se jim co nejvíc zjednodušit všechno, co souvisí s docházkou a spolupracujeme s nimi na tom, aby nám, jim i dětem bylo společně co nejlíp.

Naše vize

O vizích a filozofiích se dobře mluví, ale málokdy se je daří aktivně realizovat v každodenním fungování.

Proto jsme na to šli od lesa a zaměřili se čtyři slovesa, u kterých můžeme snadno pravidelně kontrolovat, jestli jejich význam naplňujeme a případně rychle jednat, pokud by nám, rodičům nebo dětem připadalo, že se od nich začínáme vzdalovat.

Rozvíjet

Připravit se na školu je jedna věc. U nás ale považujeme za důležité přichystat děti i na život jako takový, ať už jejich další vzdělávání bude vypadat jakkoliv. Proto se u nich snažíme rozvíjet všechny oblasti, které z nich budou dělat ohleduplnější, šikovnější a po všech stránkách lepší členy naší společnosti. Proto budujeme jedenáct center aktivit v každé třídě, o kterých se toho víc dozvíte tady.

Motivovat

Rychlé a velké pokroky jsou důvodem k oslavě, ale ne když jich děti dosahují pod tlakem a takříkajíc na sílu. Mnohem víc nás těší, když sami projeví zájem a vůli se učit něčemu novému. Proto se je snažíme denně motivovat k činnostem, a poznávání světa kolem sebe. Ze zdánlivých drobností pak můžou vyklíčit ty největší úspěchy a radosti.

Podporovat

Děti se u nás můžou na sto procent spolehnout na tým učitelů, kteří jim za všech okolností kryjí záda. Žádný z našich pedagogů ale nad dětmi nestojí, aby řídil každý jejich krůček. Naopak – naším cílem je děti podporovat nejen v soběstačnosti, aby si mohli říct o pomoc jen tehdy, kdy ji skutečně potřebují a zkusili si tak objevovat svět na vlastní pěst, ale také ve fantazii a kreativitě.

Spolupracovat

Kvalitně a plodně spolupracovat je umění. Abychom ho mohli našim dětem předat, nevystačíme si s teorií a potřebujeme jim jít příkladem. Proto vítáme a snažíme se o spolupráci s rodiči, aby děti mohli odkoukat, jak je možné spolu vycházet a třeba u toho i vytvořit něco, co přináší radost lidem široko daleko. Stejně tak vedeme děti ke vzájemné spolupráci mezi sebou během činností.

Naše třídy

Máme u nás dvě třídy, Myšky a Koťátka. V každé třídě je asi 25 dětí mezi 
3 a 7 lety. Obě třídy nyní přeměňujeme tak, aby mohly fungovat podle programu Začít spolu.

Náš tým

Ředitelka

Mgr. Gabriela Benešová
ms.reditelka@hlasnatreban.cz
702 148 940

Učitelka

Martina Nováková
702 148 941

Učitelka

Jana Feniková
702 148 941

Učitelka

Pavlína Musilová DiS.
702 126 225

Učitelka

Helena Císařová DiS.
702 126 225

Učitelka

Regina Ondrášková
702 126 225

Asistentka pedagoga

Jana Průchová
702 148 941

Vedoucí školní jídelny

Martina Nováková
ms.jidelna@hlasnatreban.cz

Kuchařka

Irena Šmídková

Uklízečka

Kateřina Marie Vacková

Školník

Martin Autrata

Volné pozice

Rádi byste pracovali v menším kolektivu dvoutřídní mateřské školy obklopené krásnou přírodou? Omrkněte, jaké pozice nabízíme a i kdyby vám zrovna žádná neseděla, neváhejte se s námi spojit a třeba něco vymyslíme!


Učitelka nebo učitel

na plný úvazek, nástup možný od srpna 2023

Zapojte se do našeho týmu pedagogů a pomáhejte dětem poznávat svět kolem sebe.

Nenašli jste vhodnou pozici?

Fungující spolupráci se rozhodně nebráníme, takže pokud máte nápad na způsob, kterým byste se k nám mohli přidat, určitě nám napište na ms.reditelka@hlasnatreban.cz. Přiložte svůj strukturovaný životopis a my se vám do jednoho pracovního týdne ozveme.

Jak to u nás vypadá

Dokumenty ke stažení

Dokumenty ke vzdělávání
  • Školní vzdělávací program

  • Školní řád

  • Úplaty za vzdělávání ve školním roce 2022/2023

  • Kritéria pro přijetí ke vzdělávání v 2023

  • Informace podle zákona č. 106/1999 Sb. 106/1999 Sb.

Návrhy rozpočtů
  • Návrh rozpočtu 2023

Výroční zprávy
  • Výroční zpráva 2021/2022

  • Výroční zpráva 2020/2021

  • ...

Dotace