Povolání: Hasič, Záchranář

24. 2. 2023
V únoru jsme si povídali o Integrovaném záchranném systému IZS. Navštívili jsme hasiče a seznámili se s tatínkem Charlotky, který pracuje u záchranné služby.

Co je to IZS?

Naše mateřská škola se v únoru seznámila s tématem Integrované záchranné složky. Povídali jsme si o policii, hasičích a sanitce.

S dětmi jsme se vypravili do místní hlasnotřebaňské hasičárny, kde nám hasiči ukázali, co vše ke své práci potřebují, prohlídli jsme si hasičská auta zevnitř a vyzkoušeli jsme si hasičskou výstroj.

Do školky k nám přišel také tatínek Charlottky ze třídy Koťátka, který pracuje u záchranné služby a seznámil nás s 1. pomocí. Ukázal nám, jak můžeme být nápomocní při záchraně člověka a jak správně zavolat pomoc.

Obě dvě akce byly velmi obohacující a odnesli jsme si z nich spoustu zážitků a nových informací.