Jak vzniká kniha

17. 3. 2023
Spisovatelka Pavla Soletka Krátká nás zavedla do světa, kde se rodí knížky. Představila nám své publikace a ukázala nám, kolik práce je potřeba vynaložit, aby kniha vznikla.

V rámci projektu "Březen, měsíc knihy" jsme do mateřské školy pozvali spisovatelku dětských knih Pavlu Soletku Krátkou. Ukázala nám, jak se kniha rodí od samého začátku a co vše je zapotřebí, aby vznikla. Její beseda o vzniku knihy byla propojena s prvky muzikoterapie. Nakonec nám přečetla kapitolu ze své knihy Pohrátky o pavoučkovi Vinckovi. Kniha se nám moc líbila, a tak nám jí Pavla věnovala a my si z ní budeme ve školce číst. Děti dozvěděly mnoho nového, a to nejen o vzniku knihy, ale také o tom, kdo je to vlastně spisovatel.